České Silent Hill Heaven Fórum

silent-hill.cz  PříjemPříjem  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 

THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Akira
Wall Man

Poeet p?íspivku : 270
Registration date : 27. 05. 09

PříspěvekPředmět: THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )   Wed 4 Nov 2009 - 20:39

Kdo nezná, ať se porozhlédne po skvostném uměleckém počinu počítačových her, který se hned tak jen nikde nevidí.

Něco jsem kolem nového dílka pana Fumita Uedy málo slyšel, ale opravdu jsem netušil, že toto dílko jež už ve fázi, kdy jsou viděny na netu různé fotografie a trailery a když jsem to viděl, vrátil jsem se opět do nedaleké minulosti (a vlastně i přítomnosti, protože dvě jeho zmíněné hry v popisku mám a když se mi chce utéct do pohádky, jen po jedné z nich šáhnu), protože je zde vidět, že se drží "stejného" ověřeného a dobrého konceptu a atmosféry, kterou máme tak moc rádi.

viz zde: http://www.youtube.com/watch?v=T4E0e-ZCn14

Co na to říkáte? Pro mě opět nádhera a s údivem a radostí se těším tisíckrát více než na Shatered Memories, které vypadají jako příběhová slátanina. Co tisíckrát, ale asi nejvíc z her, o které mám zájem a ještě nevyšly.

No a abych se přiznal, tak mě obě hry (jak ICO a Shadow Of The Colossus) na konci po dohrání párádně dojaly.. srdce mi buší jen co si to vybavím, možná jsem magor, že se do toho natolik vcítím, že to až slzavými oči začíná a splávkem padajících slz končí, heh:o)

No a co se dá lehce předpokládat je asi fakt, že námět posledního ochránce bude možná vypadat tak nějak jako nám známý příběh velké opice King Konga. Jinak řečeno chlapečkovi mazlíčka zabijí, nebo něco podobného a on zůstane sám. Jenomže, možná tato varianta působí hodně depresivně, neb jde o jednu z hlavních dvou postav a tak, jako v Icovi, ať už to vypadalo, že je vše ztracené, na konci se přeci jenom sešli.

V Shadow Of The Colossus položil život za záchranu své milé, což je o něco depresivnější závěr, ale zase na druhou stranu zase tak zlé to nebylo, my co jsme dohráli, víme.

No a ve třetím dílku, jakožto japonského stylu ve všech třech počinech, se pravděpodobně dočkáme dramatického závěru, tak či onak, nebo alespoň pro zmatení diváka se slovy "né a je vše ztraceno..." a na to "sláva, ono je to jinak, než to vypadá" , No prostě něco takového.. ale je fakt, že by to působilo moc negativně, tak předpokládám, že nikoho z nich nezabijí.. ale kdo ví.. určitě to bude takto nejdřív vypadat, že je mu konec, tím autor dodá divákovi smutný výraz a splávek slz, což se v tomto případě asi změní v druhý splávek slz radosti, že jsou naživu a vše krásně končí.. No uvidíme... Mě by to osobně nevadilo.. ba naopak.. Ale musel by být pádný důvod k tomu "někoho z nich zabít" což autor v King Kongovi měl... MOC SE TĚŠÍM!

PS: Gratuluji za dočtení mého článku až do konce.. jen jsem se nechal unést
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://www.rygar.ic.cz
pepazdepa
Administrátor

Poeet p?íspivku : 940
Registration date : 12. 08. 06

PříspěvekPředmět: Re: THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )   Mon 9 Nov 2009 - 15:42

Sice jsem měl tu čest pouze se SotC, ale trailer mě utvrdil v tom, že kdo tohleto má na svědomí nevytvořil hry, ale umělecká díla.

Akira
Wall Man

PříspěvekPředmět: Re: THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )   Wed 11 Nov 2009 - 15:54

.. a co to pro tebe znamená, když o videohře řekneš, že je to umělecké dílo?

Budu hádat, něco co ve videoherním světě nemá obdoby. Jenže potom teda nevím proč ses nedostal ještě k ICOvi, když nasadíš tak vysokou laťku právě SotC a Last Guardian.. není to škoda?

Ale tuhle otázku by sis měl spíš ty položit sám sobě
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor

Poeet p?íspivku : 940
Registration date : 12. 08. 06

PříspěvekPředmět: Re: THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )   Sun 15 Nov 2009 - 13:54

Bohužel mě kamarád směřoval ke hrám vzdáleným tomuto (nejspíš) žánru. Bohužel teď jsem prodal PS2, abych si mohl koupit PC a zahrát si SH: Homecoming. Asi se nedá očekávat, že by ty hry vyšly na PC, co? Případně si zkusím asi rozchodit emulátor PS2 konečně...

Umělecké dílo? Tady je to zhruba (ale ne úplně přesně jak si myslím já řečeno, jak by umělecké dílo mělo vypadat http://www.blisty.cz/art/24771.html )

Umění není míra originality nebo nestereotypnosti. Vždyť třeba v Shadow of the Colossus v podstatě jen běháš po rozlehlých planinách s koněm a zabíjíš bosse (kolosy). Ovšem i tak mám pocit, že mi ta hra dala víc, než nějaká se složitými herními mechanismy...

g.schreiber
Moderátorka

Poeet p?íspivku : 663
Registration date : 07. 07. 08

PříspěvekPředmět: Re: THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )   Mon 16 Nov 2009 - 19:08

Trochu odbočím - ta definice je pěkná...sice jsem nehrála ani jeden díl, ale jak jsem četla ten krátký článek, napadl mě jako první SH - Každej se tu pokoušel zjistit o čem celá ta hra je (SH) a já mám pocit, že nikdo z nás to vlastně neví...nějak tušíme co se zhruba v tom kterém díle stale, dá se říct že částečně chápeme principy otherworldu, přesto je SH pořád tajemstvím...přesto existuje řada otázek na které možná nenajdou odpověď sami tvůrci... pro mě je SH uměním, právě oním co se nedá jen tak někam zařadit (mluvím spíš o prvních dílech) ...nevim - třeba 1 a 2 se mi do komerce zařazuje dost těžko...u 3ky je to diskutabilní...4ka - silent nesilent - něco tomu chybí...origins je jenom doplněk jedničky - není špatný, ale nemá v sobě to co ty první díly (nabíhající komerce)...5ka - ta už je víc o komerci než o umění

jestli vám to přijde jako blbost - pokuste se nezasvěcenému vysvětlit o čem je SH a brzo se solidně zamotáte a pak s hrůzou zjistíte, že člověku předkládáte spíš vlastní teorie, než "o čem to je...

Wall Man

PříspěvekPředmět: Re: THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )   Mon 16 Nov 2009 - 20:09

říct o něčem, "jo, to je umělecké dílo" vychází opravdu odlišně z každého z nás, protože nejsme všichni stejní.. kam by to vedlo. Proto by se dalo i říci, že všechno co kdo vytvořil podle svého je jakýmsi uměleckým dílem, ač uznávaným, či ne.

A jinak k té tvé otázce, jestli se dá očekávat, že tyto hry vyjdou na PC, tak pravděpodobně nedá. Jediné co se dá očekávat je možná fakt, že oba tituly vyjdou jako předělávky na PS3.
Návrat nahoru Goto down
vatiell
Insane Cancer

Poeet p?íspivku : 138
Registration date : 19. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )   Fri 8 Jan 2010 - 11:31

Pan Ueda umí, to se musí nechat. Ať už se jedná o práci s atmosférou, s narací. Ikdyž u Last Guardian jsem už trošku na pochybách, jesli se trochu nevykrádá (komorní příběh ve světě epického rozměru, vztah hlavního hrdiny k někomu/něčemu...). ALe těším se i tak, zvlášť na prohloubení herní mytologie, kterou se podařilo v předešlých dvou hrách vystavět (víte, že v SOTC je spousta biblických odkazů?-no spousta...pár Very Happy) Inu uvidíme, jak se říká: do třetice všeho dobrého.

K té otázce "videohry jako umění" Tam je to složité. Existují dva pohledy na věc: Naratologický a Ludologický, jejichž zástupci se mezi sebou neustále přou. Zatímco Naratologové tvrdí, že videohry jsou umění, hlavně tedy svou specifickou formou vyprávění (ale také výtvarnou stylizací apod.), ludologové tvrdí, že videohry slouží pouze k zábavě a tak se k nim má také přistupovat. Já sám nevím.

(Jééžiš já zas moc kecááám)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://vatiell.blogspot.com
vatiell
Insane Cancer

Poeet p?íspivku : 138
Registration date : 19. 11. 06

PříspěvekPředmět: Re: THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )   Fri 8 Jan 2010 - 11:46

Jo a ještě jsem zapoměl...pokud se líbil Ico nebo SOTC, či jiné zvláštní hry jako Void nebo Pathologic, tak je dobré zkusit hry od nezávislých vývojářů Tale of Tales (Graveyard, The Path, Salome...) kteří své hry označují jako umělecká díla...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://vatiell.blogspot.com
Akira
Wall Man

PříspěvekPředmět: Re: THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )   Thu 1 Apr 2010 - 18:15

heleďte k tomu, že se možná budou naši japonští umělci chystat předělat a vylepšit obě hry (Ico, Shadow of the Colossus) na konzoli PS3, nejspíš něco na bázi "God of War" první a druhý díl pro PS3.

Což by bylo super, v HD rozlišení..

..čekám, jestli to právě předělají na PS3, protože já na té své PS3 nemůžu hrát PS2 hry, takže taky hlavně proto to řeším.. vymysleli to dobře v Sony, jsou mazaní a chtějí z lidí jen hezky vyždímat co nejvíc prachů..

dobré hry z PS2 prodat znovu na PS3 za cenu nové hry, jak jinak

ale u těhlech dvou titulů, pokud se Ueda a lidi ze sony rozmyslí, to stojí za to
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )   

Návrat nahoru Goto down

THE LAST GUARDIAN ( Shadow Of The Colossus, ICO )
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Mathaios - disco/shadow priest - Přijatý
» Kratz - Shadow/Holy Priest - PRIJATY

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Lake View Hotel :: Lakeside Amusement Park-
Přejdi na: